Výběr článků v médiích

VÝBĚR ZAJÍMAVÝCH ČLÁNKU V OSTATNÍCH MEDIÍCH

PhDr. Stanislav Špoula píšící, fotografující...
nikon 274UUčb.jpg
Zahradní šachovnice (5.2015)

Představujeme vám zahradu, která je pro její majitele podstatnou součástí života. Obdivují, jak roste v neuvěřitelných skocích. Když se jdou pokochat do ranního slunce vydařenou kombinací příměstské a moderní zahrádky, je to pokaždé zážitek.
Stanislav Špoula: Lesohry (4.2015)

Výstava fotografií Stanislava Špouly s názvem Lesohry v muzeu Portmoneum v Litomyšli. Vystavené snímky nejsou antropologickou sondou, ale velmi subjektivním pohledem na svět přírody, jeho sílu a krásu.
Les a koráb v Kolodějově zahradě (2.2015)

Zahrada mateřské a základní školy v Kolodějích začala svou pozvolnou proměnu už na podzim. Teď ji zdobí dřevěný koráb a kamenný les. Stačí zapojit fantazii.  
Kamenný les a koráb (1.2015)

"Kámen je prazáklad všeho. Sázel jsem ho tu jako rostliny", říká autor a umělec Stanislav Špoula.
Kombinace moderní a příměstské zahrádky (8.2014)

Představujeme vám zahradu, která je pro její majitele podstatnou součástí života. Obdivují, jak roste v neuvěřitelných skocích. Když se jdou pokochat do ranního slunce vydařenou kombinací příměstské a moderní zahrádky, je to pokaždé zážitek...
Skalní město na zahradě (1.2013)

Návrh zahrady na Českolipsku je výjimečný v mnoha směrech a nezapře osobitý rukopis autora. Stanislav Špoula vytváří prostředí, které plně respektuje danou přírodu; pracuje pouze s místním materiálem, pečlivě studuje charakter kraje a jeho flóru.
Stanislav Špoula v Banátu (10.2012)
 
Fotografická výstava Stanislava Špouly s názvem Česká menšina v rumunském Banátu (fotografie 1978–1981) byla vystavena v Rumunském kulturním institutu v roce 2012.
Stanislav Špoula: Lidé v Karpatech (9.2012)

Zhruba před 150 lety se více než 2000 Čechů přestěhovalo do hraničního území CK Habsburské monarchie – do Banátu, kde v hornatém terénu jižních Karpat vzniklo několik národnostně kompaktních osad.
Zahrada, která nabíjí (5.2010)

Kopcovitá krajina někdejší obce Žalov, která tvoří část města Roztoky nad Vltavou, svým geniem loci učarovala již starým Čechům, kteří zde vybudovali kolébku českého státu – Levý Hradec. A právě zde našel dlouho hledanou stavební parcelu pan Zdeněk. Její část proměnil v okrasnou zahradu, kterou vám představujeme.
Bazaltový amfiteátr Stanislava Špouly v Pražské ZOO (4.2010)

Lachtan Gaston se stal jedním ze symbolů extrémní povodňové situace na Vltavě v srpnu roku 2002. Brzy po opadnutí velké vody začaly přípravné práce na obnově zdevastované části Zoo Praha, včetně projektové přípravy nového pavilonu „mořských medvědů“.
Jak se sázely kameny (5.2008)

Při vstupu na zahradu máte pocit, že jste se ocitli v malém skalním městě. Z kamenů různých tvarů, velikostí v rozmanitých tónech šedé barvy vyrůstá dům, který přírodním scenériím ani v nejmenším neubližuje. Lidský příbytek a zahrada vytvářejí organický, vzájemně se doplňující celek.
V Benátkách vyrostl kamenný les (6.2008)

Vzduchem se vznášely kamenné sloupy, z valounů vzniká jezírko.
Architekt začal tvořit zákoutí v parku (5.2008)

Louny - Unikátní kamenné odpočívadlo pomalu vyrůstá na okraji Loun.
Něžné i robustní kamenné zahrady (5.2007)

Stanislav Špoula je jeden z mála zahradních architektů, který se specializuje na zahrady z kamene. V této činnosti pak není žádný troškař. Např. na Českolipsku vytvořil rozlehlé dílo, kde je zakomponován i 17tunový kámen. Jeho ctižádostí je vytvářet zahrady jako autorský celek od A do Z. Proto v podstatě vše vytváří sám, od projektu po realizaci, včetně osázení rostlinami.
Okouzlení kamenem (4.2007)

Věříte, že kámen může být pilířem celé zahrady, kde ostatní prvky mají roli druhých a třetích houslí? Zahrada, na jejímž pozemku je umístěno několik set tun čediče, vás o tom přesvědčí. Článek vyšel v příloze Zahrada časopisu Bydlení.
Medvědárium v Českém Krumlově (8.1999)

Architekt PhDr. Stanislav Špoula, autor projektu obnovy medvědária na zámku v Českém Krumlově.
Vodní systém s jezírky (1.1999)

Hlavní dominantou parku se stal obří "kamenný ještěr" s chodbou a jeskyňkami, vytvořený z červeného, černého, šedivého a žlutého vápence, zeminy a dřeva.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one